Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X

17.11.14

Wywiad z Marcem Guggenheimem

Po pokonaniu amii Slade'a Wilsona i uratowaniu Starling City, Olivera i jego drużynę czekał zasłużony odpoczynek. Niestety nie dało się przewidzieć, że Sara Lance (Catie Lotz) zostaje zabita przez nieznanego napastnika i położy się to cieniem na 3 sezonie Arrow. Po 6 odcinku Team Arrow nadal opłakuje Sarę, nachodzą ich też myśli co tak naprawdę jest w życiu ważne.

Rozmawialiśmy o tym z producentem wykonawczym Marcem Guggenheimem, omówiliśmy tajny plan Ray'a Palmera, omówiliśmy zmiany w życiu Laurel i Thei w 3 sezonie oraz o tym czego spodziewać się w dalszych odcinkach po finałowym odcinku pierwszym gdzie widzieliśmy Olicity.
Czy uważasz, że pierwsze 5 odcinków zostały poddane głębokiej analizie i czy będzie to przygotowaniem fabuły na superzłoczyńcę jakim jest Ra's al Ghul?
Nie bardzo. Staramy się brać wszystko pod uwagę przy planowaniu następnych odcinków. Faktem jest, że odcinek 9 jest naszym typowym półfinałem, więc staramy się by każdy odcinek tworzył spójną całość z mini-epizodami. Oczywiście zaczynamy od punktu, w którym zostawiliśmy postacie w finale 2 serii, wracamy do pokazania niektórych bohaterów, łącząc różne rodzaje epizodów – złoczyńcę tygodnia, mitologię, związki. W każdym odcinku jest rozpatrywane wiele scenariuszy i każdy z nich jest zupełnie inny.


Po tym co mówisz, odnosi się wrażenie, że to jakaś magiczna sztuczka – wszystkie rzeczy wprowadzić w miarę odcinków, aby tworzyły spójną całość i aby tajemnice nie wyszły od razu na światło dzienne.
Dziękuję. Ten nasz mały trick to sztuczka ogniowa. W dalszym ciągu nagrywamy nasze pomysły, które pozostawiamy na przyszłość. Nazywamy je rachunkami, które prędzej czy później trzeba będzie uregulować. Wiemy w jaki sposób należy je spłacić i jak to razem połączyć. Zawsze zastanawiałem się co zrobimy w 23 odcinku serialu, a wy pewnie myślicie co może się wydarzyć w finale. To jest bardzo trudne by to wszystko współgrało i tworzyło jedną całość. W pewnym momencie, gdzieś w środku sezonu, myśli się o nieobsadzonych miejscach czy postaciach i sytuacjach i ja wtedy myślę: „Nie ma czasu, zrobimy to w przyszłym sezonie”. Ważne jest by utrzymać poziom serii.


Widzieliśmy we wcześniejszych retrospekcjach Tommy'ego i byliśmy szczęśliwi, że możemy nadal zobaczyć go w serii. Czy jest szansa, ze zobaczymy go ponownie w 3 sezonie?
Kochamy Collina Donnella, a on kocha swoją obecność w serialu. Kiedy byliśmy na końcu 1 serii i kiedy było już po wszystkim, powiedziałem: „Jestem bardzo zadowolony, że w tym sezonie mamy retrospekcje”. Tak, tak to nie będzie ostatni raz kiedy widzieliśmy Tommy'ego Merlyna. Niemniej jednak powiem wam tak: „Kiedy następnym razem zobaczycie Tommy'ego w serii, będziecie naprawdę zaskoczeni”.


Czy tajemnica kto zabił Sarę, będzie tematem przewodnim całego sezonu?
Nie, ta tajemnica nie będzie trwała przez cały 3 sezon, ale kiedy to się wyjaśni nie mogę wam powiedzieć, bo byłby to spoiler.


Czy zobaczymy jeszcze Catie Lotz w jakiś inny sposób?
Tak, rzeczywiście wiemy kiedy ponownie zobaczymy Catie. Mamy jasny plan kiedy to się stanie.


Przyznajemy, że nie jesteśmy za bardzo obeznani z bohaterką Amor, która jest fanką Olivera numer 1. Czy to będzie obsesyjna prześladowczyni taka jak Rose z „2,5 ludzi”?
(Śmiech) To jest bardzo ciekawe porównanie! Powiem tak, jestem zmuszony uciec się do Olivera i psychoterapii. Nie będziemy leżeć na kanapie, a Oliver nie będzie odwiedzać psychiatry. Ale jak to zwykle bywa w „Arrow”, dajemy bohaterom swoistą radość gry. Ogólnie rzecz biorąc do końca 7 odcinka, będzie jak ja to nazywam "status quo", który pokaże dokładniej kiedy i w jakich okolicznościach postać pojawi się ponownie.


Mówiąc o nowej generacji „złych facetów”. Ludzie zastanawiają się czy Thea naprawdę wie o tajnej tożsamości Olivera? I czy dowiemy się czemu Malcolm nie zdradził Thei kim jest Oliver?
Powiem wam tak, bo nie sądzę, żeby był to spoiler: „Thea wie, że Oliver to Arrow”. Tak samo jak Moira domyślała się prawdy już w 1 sezonie, Thea była w podobnej sytuacji i to się może powtórzyć, a my staramy się tego unikać. Czemu Malcolm nie zdradza sekretu Olivera? Ponieważ to sam Oliver musi odkryć tajemnicę Thei. Malcolm już jest głównym czarnym charakterem, ale ma swój kodeks honorowy. Nawet kiedy w 1 serii zniszczył miasto to działał z bardzo szlachetnych i altruistycznych powodów. Zniszczył miasto aby je ratować, więc on nie zachowuje się jak typowy czarny charakter. Uważa, że robi co trzeba w odniesieniu do Thei, a także uważa Olivera za syna. I z tego powodu, że widzi go jako syna, nie zamierza zdradzać jego sekretu.


Fani byliby niezadowoleni gdyby Laurel i Thea nie były zaangażowane w serię, dlatego teraz są aż tak aktywne? Czy uważasz, że w zeszłym sezonie miały wystarczająco dużo czasu na ekranie i jaka będzie reakcja fanów na temat ich dalszego rozwoju?
Myślę, że uczucia fanów odzwierciedlają nasze własne, ale od czasu do czasu rola zarówno Thei jak i Laurel była trudna do zagrania, do rozwinięcia własnej fabuły. W rzeczywistości jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju tych dwóch postaci w tym sezonie. Willa i Katie robią fenomenalną pracę – to jest teraz ich show. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy takie aktorki i jesteśmy bardzo zadowoleni z ich bardzo istotnych ról. Ich historie odzwierciedlają nasze własne, a przynajmniej odzwierciedlają dyskusje naszych scenarzystów. Jesteśmy szczęśliwi, że fani polubili historie Thei i Laurel. W poprzednich sezonach byliśmy bardzo zdenerwowani, że te wspaniałe aktorki i ich postacie nie były w wystarczającym stopniu zaangażowane.


Wydaje się, że Laurel już idzie w ślady Sary. Ale nie może z dnia na dzień stać się superbohaterką. Powiedz nam co nieco na ten temat?
Z mojego punktu widzenia Katie zrobiła bardzo dużo od początku serii, a wszystko to dzięki fabule, w której uczestniczyła. Zazwyczaj bardzo trudno było powiązać fabułę serii z Laurel, ponieważ dowiedziała się o tajemnicy Olivera dopiero pod koniec 2 serii. Więc i dla nas było trudne dopisywać jej fabułę, jak i innym postaciom, które nie były powiązane w kręgu zaufanych osób z Team Arrow. Jestem bardzo zadowolony, że ludzie dyskutują o tym i myślę, że będzie i było wiele pozytywnych opinii na temat panny Lance, a ta historia dopiero się zaczyna. Jesteśmy na początku drogi Laurel i nie możemy tutaj niczego narzucić. Jednym z obszarów o których mówimy, jest ostatni odcinek pt. „Guilty”. Zawsze mówiliśmy, że droga Laurel będzie długa i nie nastąpi to szybko. I nie mylmy tutaj pojęć: „ma kurtkę”, „zostanie superbohaterem”. Pamiętajmy, że jest to trudny okres dla dziewczyny, a maska nie czyni z niej superhero. Proces stawania się Black Canary będzie bolesny... w dokładnym tego słowa znaczeniu. Żyjemy w świecie, w którym ludzie chcą zrozumieć siebie, aby tego dokonać, muszą być wielokrotnie ranni, pobici i postrzeleni. Laurel będzie tego doświadczać bez względu na to czy nosi strój czy nie.


Jaki jest plan Ray'a Palmera? Wszystko z nim związane jest na razie otoczone niewiadomą.
Mamy z tym sporo zabawy: „Kim jest Ray Palmer?”, „Co mamy z nim zrobić?”, „Jaki jest jego plan?”. Jak pokazuje historia stoi on na czele QC, a jej interesy nie zawsze są skierowane dla dobra miasta. Ray o swoich planach napomknął co nieco w 3 odcinku serii, a następnie chce zacytować kawałek Ray'a. W następnych odcinkach mówi: „Nie mogę powiedzieć, mogę pokazać”, pod koniec 7 odcinka dostaniecie ładną podpowiedź, co takiego chowa w rękawie Ray Palmer. Za to w 9 odcinku pojawi się bardziej konkretny pomysł jego misji.


I oczywiście spytamy o Olivera i Felicity i ich uczucia względem siebie. Czy doczekamy się dalszego Olicity?
Zawsze staraliśmy się pokazać, że wszędzie są wzloty i upadki. Felicity i Olivera łączą bardzo złożone relacje i nic nie będzie rozwijać się bez przeszkód. W 7 odcinku to widać. Ostatnio widzieliśmy promo gdzie Felicity całuje kogoś innego, a nie Olivera. Ulubieni fani to ci, którzy czerpią przyjemność z cierpienia. Nie dlatego, że mamy zamiar torturować kogoś, ale niestety charakter tych dwóch postaci jest ich odwołaniem. Zobaczycie naprawdę wiele fajnych scen. Fani zarówno powolnego rozwoju relacji jak i fani konkretnie Olicity będą bardzo zadowoleni. W tym samym czasie wiele razy czytałem twittera i fani kręcą się w kierunku Olicity. Prawdą jest, że jedna z rzeczy, które interesują nas w „Arrow”, to to, że serial jest bardzo różnorodny. Bardzo dużo dzieje się w każdym odcinku, w jakimś będzie więcej momentów Olivera i Felicity w innym mniej. To nie jest jedyna rzecz jaką omawiamy ze scenarzystami, jest to jeden z elementów, który jest interesujący dla ludzi.


Oliver wiele rzeczy traktuje luzem. Czy czuje się odpowiedzialny za rodzinę, przyjaciół, mieszkańców Starling City?

Podczas tego sezonu, Oliver przetrwa kilka punktów zwrotnych w odniesieniu do tego co czuje do swojej rodziny, przyjaciół i miasta. Jego poczucie odpowiedzialności zostanie zbadane szczegółowo w środku sezonu. Coś co się stało w ostatnich odcinkach radykalnie zmienia nie tylko relacje Arrow do Starling City, ale również charaktery Team Arrow do miasta.

komentarze

 1. Witam! W ankiecie na Blog Miesiąca na stronie internetowy-spis.blogspot.com ten blog zajął trzecie miejsce, a więc zgodnie z regulaminem konkursu jego autor powinien dołączyć do komisji konkursowej, której zadaniem będzie ocenić 12 blogów startujących w ankiecie Blogu Roku. Czy podejmiesz się tego zadania? Prosimy o odpowiedź mailową (internetowy.spis@autograf.pl) do 15.12.2015 r. Brak odpowiedzi zostanie uznany za odmowę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pragnę zauważyć ,że już prawie koniec Grudnia . Ale wiem sama jakie zamieszanie jest w tym miesiącu .
  Ale kiedy mogę liczyć na rozdział

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej :)
   Rozdział spóźniony ale już w obiegu :) Ukazał się dokładnie 28 grudnia :) I znajduje się na stronie głownej :) Pozdrawiam.

   Usuń